Vybavení Kvítek

Osmero nosí Kvítko na všechny oddílové podniky, pokud není určeno jinak. Je fakt, že do divadla se taková uzlovačka nebo Barbuch zdají zbytečné. 🙂


BARBUCH
  (tak říkáme zápisníku, je to úžasné literární a výtvarné dílko každé skautky, které ukrývá i mnoho užitečných informací a je na něj patřičně hrdá, ale poněvadž je často potřeba nějaký papír na hru, tak buď má skautka v záloze trhák, nebo má Barbuch v kroužkové vazbě, aby se z něj daly beztrestně trhat listy :-))

UZLOVAČKA (je kus silného provazu, tedy kus, přesněji 1,5 metru dlouhý kus a užívá se na cvičení v uzlování, ale i jiné zajímavé věci :-))

PSACÍ POTŘEBY (Tak bez nich by to fakt nešlo, doporučujeme obyč. ořezanou tužku a propisku, někteří nosí i pastelky a fixy, což je chválihodný nadstandard)

ŠÁTEK (šátek co má čtyři cípy, je výborná pomůcka k vychytanejm hrám)

KPZ (je malá plastová nebo plechová krabička plná vzácných pokladů. které se fakt můžou dost dobře hodit)

NŮŽ (najít využití pro třeba takový švýcarák není nic těžkého, stačí si vzpomenout na některé výpravy :-))

STEZKA (aneb “průkaz” tvé snahy, jedná se o buď nováčka a nebo Cestu země, vzduchu, vody, ohně.).

A PLÁTĚNÁ TAŠKA (nejenomže do ní může skautka všechny tyhle věcičky schovat, ale když se jde třeba nakupovat jídlo, tak může využít právě tuhle tašku. #ecofriendly)

Poznáte, co v tomhle osmeru chybí?

VĚCI NA JEDNODENNÍ VÝPRAVU Kvítek

osmero

pláštěnka

svačina a pití (v plastové lahvi)

náhradní ponožky (dva igelitové pytlíky)

kapesníčky (obyč. papírové a klidně i vlhčené)

zavírací nůž

osobní lékárničku (Maškiki – družinovou)

peněženku (skautskou průkazku!)

ohnivou skříňku (ohnivci)

Důležité je vhodné oblečení! Pevné, pohodlné (idelně nepromokavé) boty. Dle počasí… rukavice, čepice… v létě pod kroj tričko, kraťasy. Protože výpravy celé trávíme venku, je oblečení opravdu velice důležité, sledujte předpověď počasí! Neexistuje špatné počasí – jen špatné oblečení.:-)


VĚCI NA VÍCEDENNÍ VÝPRAVU

Kvítka si své věci nosí na zádech. A proto je podmínkou mít vhodný batoh, který dobře sedí na zádech, je přiměřeně velký (cca 35 – 40 litrový). Ideální je mít na zádech vše a ruce volné! Z batohu by také nemělo nic viset, plandat a kývat se!!!Rozhodně nebalte zbytečnosti. Hmotnost Tvého batohu by neměla překročit třetinu Tvé váhy (např. vážíš 30 kg, takže Tvůj batoh bude mít maximálně 10 kg apod.) Samosebou čím méně, tím lépe.

VĚCI NA JEDNODENNÍ VÝPRAVU +

SPACÁK

KARIMATKU (pokud není určeno jinak) A CELTU (pokud není určeno jinak)

VĚCI NA SPANÍ (např. tepláky a mikinu, silné ponožky, záleží jak máš teplý spacák)

SPODNÍ PRÁDLO (dle dnů výpravy)

DOST PONOŽEK (vždy o 1-2 páry, více než je den výpravy)

VĚCI NA MYTÍ (kartáček, pastu, hřeben, minilahvička s tekutým mýdlem, menší ručníček, toaletní papír – nemusí být celá role – odmotej si:-))

1 NÁHRADNÍ OBLEČENÍ (tričko, tepláky, mikina)

EŠUS, LŽÍCI, HRNEK (hrnek obal utěrkou a strč do ešusu, do ešusu můžeš dát další věci, třeba čaj, cukr, sůl, citrón apod.) 

BATERKU

Pokud jedeš na výpravu v kalhotech zabal kraťasy, pokud jedeš v kraťasech zabal kalhoty. 

V zimě přibal náhradní boty, rukavice a teplejší šusťáky, v létě sandály a pokud je určeno – plavky. Po první výpravě hned poznáš co jsi brala úplně zbytečně a tahala to celou dobu, nepoužité na zádech, a příště už takovou věc necháš doma.:-)


NA VÝPRAVY SE JEZDÍ V KROJI, POKUD NENÍ URČENO JINAK. A OPĚT OBLEČENÍ NA CESTU MUSÍ ODPOVÍDAT PLÁNOVANÉMU POČASÍ!!!

Na vícedenních výpravách si vaří družiny sami (pokud není určeno jinak).