Můry

Družina Můr, nebo také Meruněk, byla založena roku 2015 na Střele během letního tábora. Tehdy měla čtyři členy: Máju, Viky, Wendy, Zmrzku (+ pseudočlenku Álu). Původně vznikla jako pomoc vedoucím, Sáře a Bambi, skončilo to však tak, že Můry vedou oddíl a vedoucí jsou v důchodu. 🙂

DRUŽINOVÉ SYMBOLY  

Barva: oranžová

Signál: – –

Erbovní květinka: 

Erbovní strom: Meruňka

Družinová kniha:

Družinové heslo: 

Pokřik:

Můry, můry, jak si vlastně povídáte?

Můry, můry, jakou máte řeč? 🎶

ČLENOVÉ

WENDY

Ahojky, pokud se ještě neznáme, tak bychom to měli napravit, ne?

Můžeš mi říkat třeba Wendy a tak nějak se stalo, že spoluvedu tenhle oddíl. Někdy to je dost obtížné, ale mám ho ráda, můžu se tu realizovat a výzvu přece nevzdám. 🙂

Pokud budeš mít nějaké zdravotní potíže, chceš řešit záležitosti spedruinů (družinových hospodářů) nebo máš nějakou připomínku k fungování oddílu, tak jsem jedno ucho a udělám, co bude mých silách k zlepšení. Oficiálně jsem vedoucí oddílu, takže všechny organizační věci můžeš řešit se mnou (popř. tě přesměruji :)).

Samozřejmě se s tebou ale ráda pobavím i o ledasčem jiném (ačkoliv hudba, divadlo, literatura, tanec, seznamování a skaut vedou :)) a ráda ti pomůžu.

Ráda se od tebe něco nového naučím, protože bych stejně chtěla umět skoro všechno. 🙂 A můžu ti taky předat něco z toho, co už umím (třeba by mohlo víc lidí v oddíle pak umět na kytaru…).
Zbožňuju výzvy a správně švihlé lidi s krásnými ideály (i proto jsem ve skautě). A že jsem jich třeba na vůdcovkách poznala dost. 🙂 

(Pro zasvěcené – kdo potřebuje 4. orb, když stačí Piertotum locomotor?)

NÁŤA

Naty jí polívku

Naty má upřímnou radost, že už není jen zelňačka

Ahojky! Já jsem Náťa, ale taky mi můžeš říkat Voříšek. V oddíle jsem asi rok. Starám se hlavně o web a odborky a jsem patronkou bibagedů.

Chodím (jako všechny Můry) na gympl, teď do čtvrťáku, takže mi spoustu času sebere škola nebo příprava k vysoké škole. Když už ale mám chvíli pro sebe (což se snažím aspoň někdy o víkendu, protože potřebuji někdy dobít baterky), ráda hraji a programuji počítačové hry, poslouchám hudbu (všeho druhu a to doslova), zpívám, hraji na flétnu, čtu knížky a sem tam se pokusím i naučit se nějaký jazyk.

Kromě toho mám moc ráda jídlo, mám ho ráda hodně a i když bývám vybíravá, z hladu sním skoro všechno. Takže pokud někde zbude jídlo, stačí mě zavolat. O:)

*klik*

MÁJA

Čau, já jsem Mája.
Chci ze svého života vytřískat co jen jde, proto jsem pořád někde. Ráda žiju a žiju hodně.

Miluju knížky, chovám jisté platonické city k E. A. Blairovi (zlatého bludišťáka tomu, kdo ví :)), M. Zusakovi, J. A. Croninovi… (ještě by jich bylo tolik…) Snažím se ale v tomto oboru i sama rozvíjet, aspoň prostřednictvím gympláckého časopisu. Jsem nesmírný jevištní typ („Všude dobře, na forbíně nejlíp.“) a každá dobrá role (nebo cokoli, co tu můžu předvést, ať jde o zpěv, hru na klavír, tanec či něco zcela jiného) je pro mě výzvou, přímou cestou do flow a bláznivou radostí. Na druhou stranu, moc ráda si s Tebou budu prozpěvovat i kdekoli jinde, třeba jen tak na ulici. A pořádně nahlas :).

Je mi ctí, že jsem taktéž spoluvedoucí tohoto milého oddílu. Věcí, které mě skauting naučil, je hrozně moc, ale pořád ne dost a tak se spolu s Kvítky (Kvítkami) snažím získat další. Jestli chceš stvořit cokoli šíleného, chci se k Tobě přidat. A máš-li nějaký problém, nezáleží na tom, jaký, budu se snažit s tím něco dělat.

Skautkou už jsem pořádně dlouho, asi dvanáct let a jsem za to hodně vděčná. Získala jsem tu tolik a pořád se chci dozvědět a zažít víc… taky se to ale snažím lordu B.-P., E. T. S., A. B. S. i těm ostatním vracet (A že jich je hodně!). Takže mám pořád nad čím přemýšlet a co vyvádět.

Moc ráda chodím s černým, lodičkami zdobeným šátkem kolem krku. S nesmírnou hrdostí.

MIKI

Ahojky, pravděpodobně toho o mně ještě moc nevíš, tak s tím něco uděláme, ju? 🙂
Začneme hezky popořádku… Jmenuji se Míša, někteří lidé mi říkají Miki, ale vypadá to, že brzy skončím u přezdívky „Esíčko“. Základní pravidlo mého oslovování zní: „Říkej mi, jak chceš, hlavně mě ale nevolej pozdě k jídlu!“

Ráda tančím, zpívám (spíš krákorám), hraju divadlo, píšu povídky, všemožně sportuji a povídám si tak nějak o všem možném :). Hrozně mě baví pomáhat s vedením oddílu i mimo něj, takže pokud potřebuješ pomoc, můžeš se na mě spolehnout (neboj, nekoušu na rozdíl od Naty 🙂 )

S čím ti v oddíle můžu pomoct? V oddíle jsem zaměřená na práci se stezkami, „patronování nováčků“ a jsem garantkou funkce maškiki (družinový zdravotník). Pokud potřebuješ patrona k plnění odborky, jsem pro každou špatnost (pokud o tom aspoň něco vím 🙂 ). Ale jinak za mnou můžeš přijít s čímkoli, pokud si myslíš, že jsem pro to ta pravá 🙂

Co bys měl(a) vědět dál? Jsem tak trochu švihlá. Mám tendence dělat věci, které mě zrovna napadnou, tak se nelekni 😉

ELÍN

Ahóóój!!!!!

Já jsem Elín a do skauta chodím už od tří let a mám to tu moc ráda. Baví mě hry hrát i připravovat. Navíc tu potkávám své kamarády. Kromě toho hraji asi desátým rokem na klavír, ráda čtu (hlavně fantasy) a pokud hrajete nějakou scénku a potřebujete stoletou babičkou, jsem vždy k dispozici. Občas si i kreslím, vařím, lyžuji, nebo jezdím na kole. Už jako ostatní Můry chodím na gympl. Nejvíce mě baví jazyky. Nejsem moc sportovní typ, ale co… Nikdo není dokonalý!!!

MARŤA

Ahoj, já jsem Marťa, nebo taky Lojza. Tady v oddílu jsem sice úplně nová, ale skautkou jsem už asi 12 let. Na skautu se mi líbí ta spousta příležitostí zlepšovat se v tom, co mě baví. A někdy i v něčem, co mě nebaví. 🙂 Ale to je takyMarťa potřeba.

Kromě skauta miluju ještě zvířátka a kytičky, finštinu, ořechy všeho druhu, čtení, lezení, chození po horách a cestování (hlavně když zahrnuje i chození po horách), ne nutně v tomto pořadí.

A taky si ráda dělám z lidí srandu. To mi dělá velikou radost. Často větší než jim. Nechápu, jak je to možné… 🙂

Historie Můr