Prahou plnou strašidel 12.1. 2019

Výprava by se dala shrnout do “Hele! Tamhle je! Asi nějaký ohnivý muž!”

To jsou totiž typická slova závodníků, kteří se každoročně snaží v Praze (na Starém městě, Josefově a na Kampě) najít co nejvíce z 15 schovaných strašidel. Aby nechodili úplně nahodile, dostanou vždy do začátku bloček s 15 šiframi – každá z nich má v sobě zakódované přesné určení lokality, kde se strašidlo vyskytuje. Takže vlastně stačí jen vyluštit místo, najít ho na mapě, podle mapy tam dojít (nebo spíše doběhnout, protože času je málo), předat strašidlu část šifry a doufat, že jste se nespletli a dostanete od něj nějaké body nazpět. Také chce dost odvahy se k některým strašidlům vůbec přiblížit. Brzy se stmívá a v temných uličkách vypadá i jen zahalená osoba už dost děsivě. 😀

Tento rok jsme opět neponechali nic náhodě. Dopoledne jsme důkladně prozkoumali prostor výskytu strašidel, v poledne jsme nabírali síly ve Skautském institutu v Praze (vlčata vás tam mohou vzít, schválně kolik rodičů vůbec netuší, že skauti mají svou oázu v centru – na Staroměstském náměstí. 😀), ještě jsme si zopakovali, kam v případě nouze na záchod, a vyrazili na start. Tentokrát závodila 1 trojice sama, zbytek běžel vždy s 1 vedoucím.

Jako cíl jsme si stanovili, pro všechny, najít podle šifer alespoň 5 strašidel a získat od něj body.

Nakonec každá skupinka cíl splnila!!!! Neuvěřitelné! 😀 A jak nás to bavilo. Romantika večerní Prahy, tajemství malých uliček a nadšení a radost ze samotné hry nás každoročně zaručeně dostane. Skautský institut pak tomu všemu kraluje svou tichou, klidnou a vlídnou náručí odpočinku a pokoje.

Už teď se těším na příští rok!

Výsledky našich týmů:

Závodní trojice Klika, Karel, Vojín – Ponožky 2.0 doběhla v čase 1:46 minut (max. čas mohl být 2 hodiny), našli 6 strašidel a umístili se na 11. místě (z 57)

Týmy, které běželi s vedoucími (Ti mohli běhat až 3 hodiny):

Rubiňáci (Honzík, Ondra, Koumák, Johy, Gábi) našli 7 strašidel a umístili se na 174. místě (ze 195).

Černý pasažér (Ondra, Robin, Matyáš, Šimon, Zajíc) našli 10 strašidel a umístili se na 156. místě (ze 195).

Zelená rychlost (Doubravka, Bertík, Vojta, Johny, Vítek) našli 13 strašidel a umístili se na 136. místě (ze 195).

Doubravka

?>