Ondrova výprava – Jarní putování Veltrusy – Nelahozeves 23. březen 2019

V březnu 20 stupňů? Jasně!!! Ti nejpřipravenější z nás se dokonce namazali opalovací krémem.

Jako vedoucí, kteří vědí kam svá vlčata vedou, začíná plánování každé akce nastavením cílů – tato výprava měla pomoci klukům dodělat jejich představení na U6 tak, abychom do Budějic jeli připravení a bez strachu. Pak také samozřejmě pár dalších “bezvýznamných cílů” 😀 jako Ukázat klukům krásu putování, pobýt spolu, pracovat v týmu apod. (pro rýpaly dodávám, že samotné cíle mají konkrétnější znění, ale pro účely zápisu do kroniky jsou zde zkrácené…).

A jak tedy plynul den? Přešli jsme lávku, nakrmili hraboše, točili se na kolotoči, lezli na stromy, hráli si s velkým míčem, s ufem, skoro našli kešku, odpočívali u rámu, řezali proutky, koupali se v tůňce, pleti pomlázky, lezli po vrbě, dělali rekvizity na divadlo, zkoušeli divadlo, putovali do Nelahozevsi a domů.

Každý si jistě z akce bude pamatovat něco jiného. Já třeba Charlieho ve vodě, lodičky z kůry a téměř nulovou nabídku v Marině (měli jsme hlad a ke zdejšímu podniku jsme se upínali jako ryba na suchu k louži). Nebo třeba to, že jsem ještě 2 dva dny cítila na svém obličeji sobotní slunce, nebo že jsme měli všichni na konci odpoledne takový hlad, že jsme nenechali jedinou svačinku v batůžku.

Pro mne to byl krásný den s mými brášky, vlčaty. 😀

Doubravka

?>