Hackerova výprava

První výprava v novém skautském roce a hned na celý víkend! Nejprve jsme se ale sešli klasicky na schůzku. Na Hostibejku jsme si zahráli hru Města. Po návratu jsme si vzali mikiny (přituhlo), malou svačinku a pití a vyrazili na procházku. A koho jsme nepotkali! Polomrtvého, zraněného, hladového a žíznícího rytíře Hadriana. Potřeboval naší pomoc. Po krátkém váhání jsme ho dali do kupy a on mohl začít vyprávět. Povídal nám o tom, jak se vrátil ze strašné bitvy, že byl zajat jeho král Vladimír I. a že ho u sebe v temné zemi Baradűr drží zlý král Fëadűr. Řekli jsme si, že takhle to tedy nenecháme a už jsme skládali přísahu, že se naučíme být správnými rytíři a že Hadrianovi pomůžeme zachránit krále Vladimíra I.

Pak jsme se vrátili zpět na Báru, navečeřeli se, připravili si věci na spaní a ještě vyrazili na chvíli ven na Nerf bitvu. Do snů nás pak vedli Hoši od Bobří řeky.

Další den jsme vstávali ještě do tmy. Rychlá hygiena, snídaně (byl i dort, Johanka měla narozeniny) a balení (nejtěžší bylo zabalit i tu velkou svačinu – protože téměř nikdo nesnědl vše, co měl z domova na večeři a snídani prichystané).

I přes velký spěch jsme plánovaný vlak nestihli. Nevadilo nám to, zahráli jsme si na náměstí na schovávanou. A snad všichni Hackera zapikali. 😃

Jen 2 vlaky a už jsme v Litoměřicích. Pak podle mapy na základnu. Tam se zabydlet a zase ven, nakupovat. Každá šestka se totiž stará o 1 jídlo pro ostatní.

Po obědě jsme zjistili, že 1. úkol v cestě k rytířství je postavit hrad. Nejprve jsme museli vybrat místo (proto ta procházka), a pak vytěžit materiál. Tak jsme vyrazili na celé odpoledne ven. Téměř na vrcholu kopce jsme si zahráli na odpadky, popeláře a recyklaci. Tak jsme se třeba dozvěděli, že není jen 1 druh tetrapaků, že papír lze recyklovat pouze 1x a že podle vlčat se ze starého papíru vyrábějí vaječníky. 😃

Pak jsme hledali Kešku, přidal se Barnabáš s Tamarou a Ondrou, lezli jsme na skálu, hledali další Kešku a konečně začali těžit i materiál. Nejprve jsme chodili ve formacích, pak jsme házeli oštěpem, pak hráli divadlo, stavěli věže a lovili kameny na Doubravce. 😃 Pak odjel Bertík a my začali řešit hlavolamy (1 šestka totiž připravovala večeři – špagety s rajskou a sýrem).

Po večeři úklid a večerní hra Svetluška v parku. Den skončil a my šli spát.

V neděli nás Ondra s Nikem (ten přijel v noci) vytáhli ven na rozcvičku. K snídani naše bříška potěšila ovesná kaše s ovocem a kakaem.

A bylo to potřeba. Protože pak to začalo. Intenzivní stavění hradu, po šestkách, se stále se opakující potřebou dobíjení energie a vyrábění dalších potřebností (pochodeň, vodní příkop, obrana hradu….).

Spetzle s uzeným a zelím k obědu, úklid, vyhodnocení, ještě pár her, banán a tradá domů.

 

Na co se ptát?

  • Jak vypadal rytíř Hadrian?
  • Jak vypadala základna v Litoměřicích (dům, kde jsme spali)?
  • Co vaše vlče vařilo? Jak mu chutnalo?
  • Jak vypadal závod popelářských aut?
  • Jak vypadaly kešky?
  • Jaké divadlo bylo nejlepší?
  • Jak se hraje hra hra Svetluška (ta s baterkou v parku)?
  • Jak jste stavěli hrad?
  • Jak se získávala pochodeň, voda a další věci na hrad?
?>