Historie oddílu

Historie oddílu

Oddíl pracuje od roku 2005…..na počátku stála Blanka Dymáčková (vedoucí světlušek). Eva Klementová (současná vedoucí Benjamínků)  chodila na schůzku především pomáhat, jako pravá ruka Blanky. Druhý rok již vedla Blanka s Evou Benjamínky společně. Třetí rok zůstala ve vedení jen Eva a Blanka se naplno vrátila ke světluškám. Čtvrtý rok se oddíl Benjamínků osamostatnil a vznikl tak 6. skautský oddíl při středisku Střelka.

IMG_6458Za celou dlouhou dobu práce s nejmenšími skautíky bylo několik lidí, kteří ochotně přidali ruku k dílu a Evitce s tímto nesnadným úkolem pomáhali. Musíme zmínit především Lucii Humhejovou, Bohunku Převrátilovou, Lídu Tůmovou (Krtka), Míšu Šrotýřovou, Elišku Janouchovou (Eša), Jana Tomáška (Toma), Jiřinu Šímovou, Olgu Měkotovou, Jirku Hermena, Ivu Karáskovou a Michala Rubeše…moc všem děkujeme. Ať to byli maminky nebo tatínkové Benjamínků, bývalé skautky a nebo současní roveři a rangers, všichni byli velkou oporou pro vedení. Častá byla i vzájemná spolupráce s vedením roje světlušek a Kvítek. Po deseti letech úžasné a trpělivé práce pro oddíl nejmenších skautů, který pravidelně dodával nové členy světluškám a vlčatům, se rozhodla z vedení odejít Eva Klementová. Pro většinu z nás, vedoucích oddílů, je to velká ztráta. Benjamínci patří k oddílům, které byly vždy plně obsazeny dětmi. IMG_6478Důvodem byl Evičky pestrý a zajímavý program pro tuto věkovou kategorii, a také její trpělivý a intuitivní přístup k dětem. Středisko zrušením oddílu tak přichází o stálý přísun malých skautek a skautů do dalších oddílů, kteří již leccos umí. K vedení oddílu se proto v říjnu 2015 vrací Blanka Dymáčková, která původně Benjamínky s Evou v roce 2005 zakládala. Ku pomoci se hlásí několik skautek a skautů z oddílu Kvítek a Stopařů, snad se brzy objeví i další posily.

Oddílem Benjamínků mnoho dětí, jsou tu jména těch, kteří zůstali skautskému hnutí věrni a dál pokračují v činnosti v dalších (věkem odpovídajícím) oddílům střediska…..

IMG_6402Douba, Vojta, Matěj, Bára, Marťa,Jakub,Tomáš, Johanka, Harry, Elín, Ála, Rychlonožka, Hermiona, Mili, Dominika, Šutrák, Ňafka, Titanik, Jane, Mrkev, Liška, Bětka, Fanča, Brčko, Mája, Betýšek, Eliška (Bobr), Denisa. Matěj R., Janička a Péťa, Klíště (autorka obrázku:-)), Joshua a David (stěhování), Tarzan…